+389-2-322-4388
Top

Сингапур-Бали

per person

СИНГАПУР / БАЛИ

Сингапур – лавовски град, град држава, со повеќе од 7 милиони жители. Со својата модерна архитектура, многубројни храмови, богата тропска вегетација завзема посебно место на туристичката мапа на светот и денес претставува престолнина за шопинг и модерен туризам.

Индонезија – земја која е дом на околу 250.000 луѓе, повеќе од 18.000 острови, 8 сајтови на листата на светско наследство, земја која е дом на муслиманите УНЕСКО, хиндусите, католици, православни христијани, будисти, земја која е богата со историја, која со векови печати Индонезија, холандски, Индија, Јапонија, Малезијците … земјата во која живеат Комодо змејови, каде племиња живеат живот како неколку векови, каде што рибарите во живо од риба, каде што поголемиот дел од населението живее од земјоделство дланка, какао, кафе, чај и ориз, земјата во која растот на необични видови на овошје – starfruit, змија овошје, змеј овошје, страст овошје … земјата чии жители го научиле да живеат без страв од вулкански ерупции, цунами, земјотреси, бидејќи тие веруваат дека ако станува збор за некои од овие природни катастрофи, што ќе дојде по и благосостојба – плодна почва која ќе ги задржи и нивните потомци.

Хотелско сместување Цена на аранжманот/

по особа

Двокреветна Супериор – Ноќеваање со појадок

Сингапур / Hotel Supreme 3*** (одлична локација)

890€ / 55.180 мкд
 Двокреветна – Ноќевање со појадок

Бали Нуса Дуа / Hotel Santika Nusa Dua

One Bedroom Valley Villa – Ноќевање со појадок

Убуд / Pertiwi Bisma 1

Во цената имате вклучено:

 • Авио билет , со сите аеродромски такси ,на релација Скопје- Доха-Денпасар-Доха-Скопје
 • Хотелско сместување/ за 10 ноќи/ сместување во двокреветни соба/ со појадок
 • Организиран приватен трасфер – аеродром-хотел-аеродром

Во цената немате вклучено:

 • Индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Included
  Сингапур-Бали
 • Not Included
  Departure Taxes
  Entry Fees
  5 Star Accommodation
  Personal Guide
  Breakfast
1

TOUR LOCATION

Sorry, the comment form is closed at this time.