+389-2-322-4388
Top
 

Кох Јао Јаи

per person

Тајланд

(РОМАНТИЧНА ПОНУДА)

Опис: Ко Јао Јаи е еден од многуте Тајландндски острови во Андаманското Море, кој е лоциран на половина пат помеѓу Пукет и Краби. Се карактеризира со песочни брегови, мангрови, гумени плантажи и многуте мали рибарски села. Околните води се богати со корали и прекрасни лагуни родени за оние со голема желба за нуркање и запознавање на подводниод свет….

Период на патувањепо особа, сметување 1/ 2 соба Цена на аранжманот/
Од месец јануари- до месец јуни Од 990 еур

*уплата во мкд, по курс 1 еур= 62 мкд.

Во цената имате вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Пукет-Доха-Скопје

*можност за ноќевање во Доха по Ваша желба

 • Хотелско сместување, на база појадок, во двокреветна соба

Хотел на Кох Јао Јаи- Santhiya Koh Yao Yai 4* (7 ноќевања)

 • Огранизиран трансфер

Во цената не е вклучено:

 • Виза-70 евра ( потребни документи: пасош, две фотографии (големина како за пасош), хотелска резервација, авионски билет).
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Факултативни екскурзии:

 • Полудневен разглед на островот Пукет со локален водич на англиски
  Возејќи се низ островот ќе имате можност за момент да бидете дел од културно – историското наследство на Пукет. Овде ќе ве пречекаат објекти од 19 – от век во препознатлив португалски стил, куќи од калај и гума, аквариум од Андаманското море полн со најразличен жив свет и најпознатиот храм на островот, Wat Chalong. На крајот прекрасен поглед од ридот Promthep Cape кон соседните острови и совршениот полумесечен залив на плажата Nay Ham Beach;
 • Phang Nga & Canoe со локален водич на англиски јазик
  Организиран трансфер од хотел до пристаништето во Пукет (Royal Phuket Marina Pier). Оттаму заминување кон заливот Phang Nga Bay и истражување на островот Hong Island со кану. Посета на островот на James Bond и пештерите Mangrove Cave & Diamond Cave на островот Panak Island;
 • Phuket Jungle Walk – полудневна тура со водич на англиски јазик

       Напомена:

 • Патниците мора да поседуваат валиден пасош повеке од 6 месеци од терминот на патување
 • Во случај на промена на цената на авиобилетот од страна на авиопревозникот, агенцијата има право да ја промени цената на аранжманот

     Потребни документи за виза:Формулар за виза;Биометриски пасош (валидност  повеќе од 6 месеци);1 слика пасошки формат;Копија од авиобилет.

                                

МИНИМУМ 2 ПАТНИЦИ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРОГРАМАТА

Општите услови на патување се составен дел од програмата.

 • Destination
 • Included
  Кох Јао Јаи
  Breakfast
 • Not Included
  Departure Taxes
  Entry Fees
  5 Star Accommodation
  Personal Guide