+389-2-322-4388
Top

КРФ

ПРОГРАМА 25.04-30.04.2019 (5 денови / 3 ноќевања) 1ден, 25.04.2019(четврток),Македонија  Состанок на групата од Скопје. Поаѓање према Крф околу 20:00 ч. преку граничен премин Богородица. Ноќно возење со попатни паузи за освежување. 2ден 26.04.2019 (петок), Игуменица - Крф Пристигнување на пристаниште Игуменица во утринските часови. Трансфер со фериброд до островот. Сместување во апартмани....

Прага

ПРОГРАМА 25.04 - 30.04.2019 (6 ДЕНА / 3 НОЌЕВАЊА) 1 ден (25.04.2019 - четврток) Скопје- Србија - Унгарија - Словачка Состанок во Скопје во пладневните часови. Патување кон Прага, преку Србија, Унгарија и Австрија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден (26.04.2019 - петок) Прага Пристигнување во Прага...

Санторини – Иос

Монденскиот, традиционалниот, мистичен – неверојатно романтичен Санторини за време на најголемиот христијански празник Велигден е центар на светот! Имате можност да го посетите најсветото место на Санторини – Пиргос, каде на традиционален начин се прославува Христовото Воскресение. Архипелагот од вулкански острови (Киклади) се наоѓа 220...